از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
0 : 0 - 1397/02/25 - تعداد بازدید : 67
ورود 104 ميليون دلار سرمايه‌گذاري آذربايجان در چرخه اقتصادي كشور
جمهوري آذربايجان 500 ميليون دلار براي راه‌آهن «رشت - آستارا» و 60 ميليون دلار براي ساخت بارانداز ريلي اين شهرستان سرمايه‌گذاري مي‌كند.

مديركل روابط اقتصاد خارجي سازمان سرمايه‌گذاري و كمك‌هاي فني و اقتصادي كشور و نماينده كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي ايران و آذربايجان گفت: 104 ميليون دلار از سرمايه‌گذاري جمهوري آذربايجان وارد چرخه اقتصادي كشور شده است.

«ابوالفضل كوده‌ئي» در همايش نقش راه‌آهن آستارا در تسهيل حمل و نقل بين‌المللي در كريدورهاي شمال – جنوب  شرق – غرب كه در هتل اسپيناس اين شهرستان برگزار شد، اظهار كرد: جمهوري آذربايجان 500 ميليون دلار براي راه‌آهن «رشت - آستارا» و 60 ميليون دلار براي ساخت بارانداز ريلي اين شهرستان سرمايه‌گذاري مي‌كند.

وي با اشاره به اين‌كه حجم تجارت اين دو كشور از 250 ميليون و 348 هزار دلار در سال 1394 به رقم 405 ميليون و 342 هزار دلار در سال 1395 و رقم 662 ميليون و 350 هزار دلار در سال 1396 افزايش يافته است، ادامه داد: بيشترين كالاهاي تبادل شده بين ايران و آذربايجان، سوخت، مواد معدني، سبزيجات و محصولات سراميكي است.

كوده‌ئي افزود: جمهوري آذربايجان در قالب 25 طرح اقتصادي به ميزان 312 ميليون دلار در ايران سرمايه‌گذاري كرده و 104 ميليون دلار آن به چرخه اقتصاد كشور وارد شده است.

وي از سرمايه‌گذاري مشترك جمهوري آذربايجان و ايران، براي احداث كارخانه خودروسازي در جمهوري آذربايجان خبر داد و گفت: از هم‌اكنون براي توليد 3000 دستگاه خودرو از طرف جمهوري آذربايجان و 2000 دستگاه خودرو توسط بخش خصوصي سفارش شده است.

نماينده كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي ايران و آذربايجان ايران در بخش ديگر سخنان خود با بيان اين‌كه براي توسعه روابط تجاري با جمهوري آذربايجان عزم جدي و در همكاري‌هاي اقتصادي و تفاهم با كشورهاي همسايه نقش ويژه دارد، گفت: نتايج مثبت جلسه اسفندماه سال گذشته كميسيون همكاري‌هاي دو كشور در حوزه‌هاي تجاري، حمل و نقل، انرژي و تكنولوژي را شاهد هستيم.

وي با اشاره به اين‌كه ارتقاء و گشايش روابط بانكي، توسعه زيرساخت‌ها و موافقت‌نامه‌ها و در نظر گرفتن مشوق‌هاي صادراتي براي استمرار روابط تجاري دو كشور از الزامات است، توضيح داد: شرايط براي جذب هرگونه سرمايه‌گذاري خارجي در كشور مهيا است و انعقاد موافقت‌نامه‌هاي دو جانبه بين‌المللي با هدف توسعه روابط يكي از ملزومات رفع دغدغه‌هاي تاجران، است.

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal