مدیر عامل راه آهن:
مدرسه و هنرستان راه آهن برای تربیت نیروی متخصص آینده راه آهن ایجاد می کنیم
مدیرعامل راه آهن گفت: قصد داریم با ایجاد مدرسه و هنرستان راه آهن، نیروی متخصص برای آینده راه آهن تربیت کنیم.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی ضمن تبریک عید سعید مبعث گفت: امروز با حضور وزرای محترم راه و شهرسازی و آموزش و پرورش، تفاهم نامه همکاری آموزشی صنعت حمل و نقل ریلی (شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران) بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کار و تربیت نیروی متخصص برای صنعت ریلی به امضا رسید.
وی ادامه داد: در این راستا مدرسه راه آهن در مقاطع ابتدایی، متوسطه و هنرستان ایجاد می شود. قصد داریم نیروی متخصص برای راه آهن کشور تربیت کنیم و انشاالله از شهریورماه اولین دوره هنرستان راه آهن برگزار خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای اولین بار هشت رشته تخصصی ریلی در نظام آموزشی کشور گنجانده می شود که مشاغل عملیاتی سیر و حرکت، لکوموتیوران، رئیس قطار و مهمانداری از جمله آنها است.
رسولی یادآور شد: این تفاهم نامه در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها راه آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و پرورش برای توسعه و ترویج فرهنگ کار، تولید و کارآفرینی و تقویت آموزش‌های مهارتی توسط راه آهن و وزارت آموزش تنظیم و به امضا وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی رسید.
همکاری در تاسیس و توسعه مدرسه و هنرستان های فنی حرفه ای و کار و دانش و در رشته های حمل و نقل ریلی به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر متناسب با نیاز بخش های مختلف صنعت حمل و نقل ریلی ؛ تدوین و تصویب رشته های مورد نیاز با رویکرد مهارت محوری در گرایش های فنی، تخصصی حمل و نقل ریلی ؛ ترویج و توسعه فرهنگ حمل و نقل ریلی در راستای توسعه پایدار کشور و بهبود فضای کسب و کار ؛ تربیت مربیان و مدرسان مهارت محور به منظور تدریس دوره های تخصصی در حوزه‌های مختلف صنعت حمل و نقل ریلی؛ شناسایی و حمایت از دانش آموزان مخترع و مبتکر با تاکید بر حمایت از تولید داخل و استفاده از تجارب و ظرفیت‌های بین‌المللی طرفین از موضوعات مورد نظر این تفاهم نامه است.
تاریخ:
1399/12/20
تعداد بازدید:
1344
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:9
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal