تکمیل 7 پروژه ریلی تا پایان سال 1400/ پی‌گیری اتصال راه آهن درون‌شهری به برون‌شهری
وزیر راه و شهرسازی گفت: 7 پروژه ریلی داریم که بخشی از این پروژه‌ها تا پایان دولت و بخشی تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسلامی امروز در مراسم ورود 289 دستگاه انواع ناوگان تولید داخل شامل واگن باری، واگن مسافری و لکوموتیو به شبکه ریلی و همچنین اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو از طریق گالری زیر سطح اظهار داشت: رشد توسعه ناوگان ریلی در سال جاری بیش از 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و این در شرایطی بود که آمریکا با ما جنگ اقتصادی داشت، تحریم بودیم و شیوع کرونا هم وجود داشت.
وی افزود: وعده‌های رئیس‌جمهور برای توسعه ناوگان ریلی محقق شد و اتصال 5 استان به شبکه ریلی صورت گرفت.
وزیر راه و شهرسازی افزود: 7 پروژه ریلی داریم که بخشی از این پروژه ها تا پایان دولت و بخشی تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.
اسلامی بیان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم ظرفیت زیرساخت‌های ریلی حدود 50 درصد افزایش یافت.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ضرورت مشارکت در اتصال حمل و نقل درون شهری و برون شهری به دقت دنبال می‌شود، امروز اتصال ایستگاه راه‌آهن تهران به مترو از طریق گالری زیر سطح برای اولین بار در کشور انجام شد و این سیاست در سایر کلانشهرها دنبال می‌شود.
تحریم‌ها موجب ایجاد نهضت واگن‌سازی در کشور شد
شهردار تهران گفت: در حوزه ساخت واگن در واگن‌های درون‌شهری و برون‌شهری نهضتی رخ داده است که مصداق بارز جهش تولید است و اگر تحریم نبودیم به این سرعت کارها پیش نمی‌رفت.
بنابر این گزارش، پیروز حناچی امروز در مراسم ورود 289 دستگاه انواع واگن و لکوموتیو تولید داخل به شبکه ریلی اظهار داشت: در این دوره دو پروژه اتصال مترو تهران به هشتگرد و پرند در دستور کار قرار گرفت که راندمان مترو تهران را افزایش می‌دهد و موجب رضایت‌مندی مردم شده است.
شهردار تهران ادامه داد: روی محور قطار تهران-تبریز به طول 8 کیلومتر بلندترین محور طراحی شهری را به فضای عمومی تبدیل می کنیم و نگاه درآمدزایی در این حوزه نداریم همچنین ظرفیت اتصال یک ریل رفت و برگشت برای مترو هم در این منطقه دیده شده است که رضایت مندی مردم را ارتقا می دهد.
وی افزود: خطوط ریلی بین شهری که از داخل بافت های مسکونی عبور می کند با همکاری وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است تا مشکلات مردم کاهش یابد.
شهردار تهران افزود: اتصال راه‌آهن درون‌شهری به راه آهن برون شهری از آرزوهای ما بود و امروز در ایستگاه راه‌آهن تهران شاهد اتصال به ایستگاه مترو هستیم.
تاریخ:
1399/12/27
تعداد بازدید:
1012
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal