رشد 40 درصدی طول خطوط ریلی کشور/ افتتاح بخشی از راه آهن چابهار - زاهدان در ماه‌های آینده
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر از بندر چابهار به عنوان بندر اقیانوسی ایران که تحریم هم نیست راه آهن به سمت زاهدان در حال احداث است که قطعه‌ای از آن به زودی در ماه‌های آینده افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت امروز در مراسم ورود 289 دستگاه انواع واگن و لکوموتیو تولید داخل به شبکه ریلی اظهار داشت: پیش از این در سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای در راستای راهبرد جهش تولید ابلاغی مقام معظم رهبری داشتیم که وزیر راه و شهرسازی برای ارائه برنامه جهت تولید در آن جلسه سازمان برنامه و بودجه حضور داشت.
وی افزود: آنچه در بخش ریلی برای جهش تولید پیشنهاد شده بود در دو عرصه ارائه شد؛ نخست برای احداث خطوط و زیرساخت ها و دوم ایجاد محصول و واگن و دستگاه‌هایی که برای ناوگان ریلی نیاز است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در آن مقطع شاید بعید به نظر می‌رسید این اهداف محقق شود، به هر حال ما داشتیم وارد سومین سال محاصره اقتصادی می‌شدیم، وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل برنامه جهش تولید در عرصه ریلی برنامه اعلام کرد و ما امیدوار که بتوانیم در بخش زیرساخت ها و احداث ریل و ناوگان موفقیت داشته باشیم.
نوبخت گفت: در حال حاضر از بندر چابهار به عنوان بندر اقیانوسی ایران که تحریم هم نیست راه آهن به سمت زاهدان در حال احداث است که قطعه‌ای از آن به زودی در ماه‌های آینده افتتاح می شود.
وی ادامه داد: در استان فارس راه‌آهن اقلید به یزد در حال تکمیل است که تا ماه آینده افتتاح می شود، همچنین در استان اصفهان خط آهن اصفهان - شهرکرد را داریم که به زودی به اتمام می‌رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اتصال سنندج به شبکه سراسری ریلی در حال انجام است، گفت: از میانه هم خط ریلی به اردبیل در حال احداث است که به زودی افتتاح می‌شود همچنین مسیر دیگری به تبریز می‌رود که به زودی خبر بهره‌برداری آن می‌رسد.
نوبخت اظهار کرد: از خلیج فارس به دریای خزر و اتصال ریلی رشت در ماه های آینده خبرهای خوبی خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: شرکت‌های واگن ساز داخلی فعالیت‌های خوبی داشتند که از آنها قدردانی می کنم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تا پیش از این دولت، 10 هزار کیلومتر خط آهن در کشور داشتیم اما امروز این رقم به 14 هزار کیلومتر رسیده است و این نشان از رشد 40 درصدی دارد.
نوبخت با بیان کرد: اتصال راه‌آهن درون‌شهری به راه‌آهن برون شهری در تهران انجام شده است و این دستاورد بزرگی است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: به نیابت از دولت از وزیر راه و شهرسازی قدردانی می‌کنم، وظایف و فعالیت‌ها در وزارت راه و شهرسازی به طور منظم انجام می‌شود.
تاریخ:
1399/12/27
تعداد بازدید:
1264
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:18
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal