قدردانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور از اقدامات راه آهن در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ نماز
حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، با حضور در ساختمان شهدای راه‌آهن و دیدار با سعید رسولی مدیرعامل این شرکت، از اقدامات راه آهن در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ نماز قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی و هیات همراه همچنین ضمن بازدید از مرکز جهادی پیشرفت راه آهن، در جریان اقدامات انجام شده در زمینه‌های مختلف از جمله امور فرهنگی در این مرکز قرار گرفتند.
حجت الاسلام قرائتی در این دیدار اظهار داشت: انجام اقدامات فرهنگی و اعتقادی در شرکت راه آهن، تأثیرگذار و قابل‌تقدیر است و بایستی استمرار داشته باشد.
وی با اشاره به جابجایی سالانه 30 میلیون مسافر توسط شرکت راه آهن افزود: در فرمایشات رسول اکرم (ص) و سیره و گفتار معصومین (ع) بر استفاده از فرصت‌ها تأکید شده است، به همین سبب باید از زمان حضور مسافران در قطار، بهره‌برداری خوبی برای توسعه فرهنگ نماز، قرآن و مهدویت صورت گیرد.
سعید رسولی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه‌آهن نیز در این دیدار گفت: شرکت راه‌آهن در ارتباط با مسائل فرهنگی و مذهبی، شرکتی خوشنام است و اقدامات متعددی در این رابطه از سوی راه‌آهن انجام شده است.
در این دیدار پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک فرهنگی میان شرکت راه‌آهن و ستاد اقامه نماز از سوی مدیرعامل راه‌آهن ارائه شد که مورد استقبال حجت‌الاسلام قرائتی قرار گرفت و مقرر شد دستورالعمل های این کارگروه تدوین شود.
رسولی با اشاره به اینکه این کارگروه مشترک در زمره کارگروه‌های مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: شرکت راه‌آهن این توانایی را دارد تا با همکاری ستاد اقامه نماز و استفاده از امکانات خود از جمله خدمات ایستگاهی، تجهیزات ارتباطی و آموزشی، کارهای بنیادی و با برکتی را در این زمینه انجام دهد.
گفتگو با روحانیون و اعضای ستاد تبلیغات اسلامی شرکت راه آهن در ادارات کل مناطق، از طریق ویدئو کنفرانس و ارائه رهنمود توسط حجت الاسلام قرائتی در زمینه تعمیق بیشتر فرهنگ قرآنی، اقامه نماز و مهدویت از دیگر برنامه های انجام شده در این نشست بود.
تاریخ:
1400/01/21
تعداد بازدید:
650
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal