در راستای مانع زدایی انجام شد: تنقیح قوانین و مصوبات صنعت حمل و نقل ریلی
با تشکیل کارگروهی در دفتر حقوقی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و با حضور کارشناسان و مشاوران حقوقی، نسبت به آسیب‌شناسی، بررسی، تدوین و تنقیح مجموعه قوانین، مقررات و همچنین مصوبات حوزه صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور اقدام شد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این راستا تعداد 520 مورد قانون و 1989 مورد مقررات مرتبط با صنعت حمل ونقل ریلی مورد تنقیح قرارگرفت که لیستهای تنقیحی، پس از تصویب در هیئت وزیران، توسط معاون محترم اول ریاست جمهوری ارسال و مورد ابلاغ رسمی قرارگرفت .
بر اساس این گزارش، در اقدامی تکمیلی و هم راستا با فرایند تنقیح و تدوین قوانین و مقررات ریلی فوق، مجموعه مصوبات هیئت مدیره شرکت راه آهن نیز توسط دفتر حقوقی این شرکت، مورد تنقیح قرار گرفت که بالغ بر 1600 مصوبه هیئت مدیره شرکت راه آهن مربوط به سال های 1390 تا 1399 مورد پالایش، بازنگری و بررسی مجدد قرارگرفت.
این گزارش می افزاید 150 قانون معتبر، 401 مقرره معتبر و 196 مصوبه معتبر نتیجه اقدامات شرکت راه آهن در راستای تنقیح و تدوین قوانین و مقررات است.
افزایش قابلیت اجرایی قوانین، مقررات و مصوبات- ایجاد امکان اصلاح یا حذف قوانین، مقررات و مصوبات ناکارآمد- افزایش بهره وری و سرعت در امور سازمانی - صرفه جویی در منابع و شفاف سازی نسبت به مفاد قوانین و مقررات حاکم بر روابط اشخاص از جمله مزایای تنقیح قوانین و مقررات است.
تنقیح به معنای بررسی قوانین، اصلاح، تصحیح و مرتب کردن است و این اختیار را می دهد که بتوان قوانین موجود را اصلاح کرد.
تاریخ:
1400/01/27
تعداد بازدید:
498
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal