مقررات حمل بار ترانزيت

 موافقتنامه حمل و نقل بين المللي بار با راه آهن SMGS به منظور حمل ونقل بار بين كشورهاي عضو سازمان همكاري راه آهن ها (OSJD) تدوين گرديده است ، اين موافقتنامه از ابتداي نوامبر 1951 معتبر بوده و راه آهن ج.ا.ا نيز براي حمل ونقل از / به كشور هاي آسياي ميانه ، تابع اين مقررات ميباشد .

بر اساس پاراگراف 1 از ماده 2 موافقتنامه SMGS اين موافقتنامه براي راه آهنها ، فرستندگان و گيرندگان كالا لازم الاجرا است و بدون توجه به مالكيت دولتي طرفهاي قرارداد حمل به موقع اجرا در مي آيد .

 

PGW مخفف مقررات استفاده از واگنهاي باري در حمل و نقل بين المللي است كه بين راه آهنهاي عضو سازمان OSJD اجرا مي شود و با توجه به عضويت راه آهن ج.ا.ا در اين مقررات استفاده از واگنهاي CIS از مرز سرخس و ساير مرزها طبق اين مقررات انجام مي شود .


RIV مخفف مقررات مربوط به مبادله بهره وري از واگنها در حمل و نقل بين المللي است كه بين راه آهنهاي عضو اتحاديه UIC اجرا مي شود و با توجه به عضويت راه آهن ج.ا.ا در اين مقررات استفاده از واگنهاي اروپايي از مرز رازي طبق اين مقررات انجام مي شود.مقررات RIV از سال 2006 ديگر نافذ نمي باشد و قرارداد استفاده يكنواخت از واگن ها GCU جايگزين آن شده است و مقررات RIV هم اكنون دوجانبه و توافقي بين راه آهنهاي ايران و تركيه اجرا مي گردد و  راه آهن تركيه در ارتباطات بين المللي خود با اروپا تابع GCU مي باشد.
تاریخ به روز رسانی:
1396/12/12
تعداد بازدید:
28097
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal