مقدمه

راه آهن جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت گرامی داشت مقام خبرنگار در روز خبرنگار (هفدهم مرداد) نسبت به برگزاری نخستین مسابقه «پادکست ریلی» ویژه خبرنگاران اقدام کرد.

راه‌آهن سازمانی گسترده در کشور است که خدمات حمل بار و مسافر در سراسر کشور را در قالب عملیاتی گسترده و از مجرای فعالیت و همکاری ستاد مرکزی، مناطق راه آهن و شرکت‌های حمل و نقل ریلی بخش خصوصی انجام می‌دهد. رشد و توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور، نیازمند آن است تا همه کسانی که اهل اندیشه، تحلیل و قلم هستند، با نگاه نقادانه و موشکافانه در مسیر جستجوی راه‌هایی برای توسعه هر چه بیشتر این صنعت، گام بردارند.

این مسابقه راهی برای جلب همراهی هر چه بیشتر خبرنگاران فعال در حوزه حمل و نقل ریلی در این راه است.

در این میان، پادکست به عنوان یکی از ابزارهای ارتباطی مناسب مورد توجه است که می توان با استفاده از جذابیت های صوتی، به شیوه ای متفاوت و تعاملی با مخاطبان ارتباط برقرار کرد. بر این اساس، این مسابقه یک نقطه آغاز محسوب می شود که بتوان در ادامه راه، نسبت به راه اندازی پادکست راه آهن اقدام کرد و از تجربه و مشارکت صاحبان قلم و اندیشه در این مسیر و با هدف توسعه راه آهن کشور بهره برد. 

در برگزاری این مسابقه دو اندیشه در سر داریم.

نخست آن که بتوانیم قدمی در راستای آموزش پادکست برداشته و استفاده از این ابزار رسانه ای قدرتمند را گسترش دهیم.

دوم، بتوانیم از این ابزار رسانه‌ای برای توسعه راه آهن به خوبی بهره ببریم و اصحاب رسانه را در این مسیر با خود همراه سازیم.

بر این اساس در نظر است رویداد حاضر آغازی بر مجموعه رویدادهایی به هم پیوسته باشد و در دوره های بعد، گام های مهمی برای آموزش پادکست و همچنین جلب مشارکت اقشار وسیع تری از مردم برداریم. 

تاریخ به روز رسانی:
1399/07/12
تعداد بازدید:
472
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal