مدیرعامل راه آهن:
بازسازی کامل 270 واگن مسافری در دستور کار قرار گرفته است
مدیرعامل راه‌آهن گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید نامگذاری کرده اند، عملیات بازسازی کامل 270 واگن مسافری در کارخانجات داخلی در دستور کار شرکت راه آهن قرار گرفته است.
مدیرعامل راه‌آهن گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید نامگذاری کرده اند، عملیات بازسازی کامل 270 واگن مسافری در کارخانجات داخلی در دستور کار شرکت راه آهن قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی روز پنجشنبه درمراسم امضای بازسازی 80 دستگاه واگن مسافری در شرکت صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) افزود: طرح بازسازی واگن‌های مسافری فرسوده در 14 خرداد ماه سال جاری کلید خورد و همه این واگن ها پس از بازسازی کامل وارد ناوگان حمل و نقل ریلی کشور می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: با همت شرکت های داخلی 45 روز از آغاز طرح عملیات بازسازی کامل واگن های مسافری در این شرکت‌ها می‌گذرد و این اقدام جهادی خانواده بزرگ راه آهن برای توسعه صنعت ریلی کشور بسیار اقدام ارزشمندی است.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: بیش از ده سال بود این واگن‌ها در خطوط فرعی شبکه ریلی کشور متوقف شده بودند و بعضا شاهد آتش‌سوزی و بروز سایر مشکلات در این زمینه بودیم.
رسولی بیان کرد: خوشبختانه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و با امضای این قرارداد، عملیات بازسازی 80 واگن مسافری شرکت قطارهای مسافری رعد تبریز در شرکت ایریکو آغاز شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مزیت بزرگ این اقدام ارزشمند جهادی در بازسازی واگن‌های مسافری این است که بدون اینکه تعداد صندلی های موجود در ناوگان ریلی کاهش یابد راه آهن می تواند همچنان به خدمات مطلوب خود به مسافران اقدام و شاهد رونق کار و اشتغالزایی در کارخانجات داخلی باشیم.
گفتنی است، با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن، استاندار زنجان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، مراسم امضای عملیات بازسازی 80 دستگاه واگن مسافری در شرکت ایریکو برگزار شد.
پیش از برگزاری این مراسم، وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از روند تکمیل خط دوم راه آهن قزوین - زنجان به طول 171 کیلومتر بازدید کردند.
این پروژه ریلی در 4 قطعه هم اکنون بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با افتتاح آن، ظرفیت حمل بار در این مسیر از 9 به 17 میلیون تن افزایش و سالیانه در مصرف سوخت 100 میلیارد و در کاهش الاینده ها 24 میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد.

تاریخ:
1399/05/02
تعداد بازدید:
2907
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین،  بلوار آفریقا،  ساختمان مرکزی راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: iranrailways@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal