وزیر راه و شهرسازی:
ظرفیت خطوط ریلی 40 درصد افزایش یافت/ اتصال 4 استان دیگر به ریل در آینده نزدیک
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این دولت ظرفیت خطوط ریلی 40 درصد افزایش یافت، گفت: تا پایان سال 1400 ظرفیت خطوط ریلی 60 درصد نسبت به گذشته افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسلامی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی که با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد اظهار داشت: اقدام مهمی شکل گرفته است. همه صنعتگران و شرکت‌های ریلی از سال گذشته به استفاده از ظرفیت داخل سوق یافته‌اند و در همین روزها و ماه‌های کرونایی ما در راه‌آهن هر ماه مراسم الحاق به ناوگان داریم.
اسلامی افزود: بیش از هزار و 200 دستگاه انواع واگن و لوکوموتیو ساخت داخل یا بازسازی شده وارد ناوگان شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تولید ریل ملی افزود: در سال 98 تولید ریل داخلی محقق شد و امروز دیالوگ بین شرکت راه‌آهن، شرکت ساخت و ذوب‌آهن فشار برای تحویل بیشتر ریل است. وی اضافه کرد: ما در پروژه‌های ریلی از ریل داخلی استفاده می‌کنیم.
اسلامی ادامه داد: شرایط اقتصادی ما و این حرکت جهشی در جنگ اقتصادی نرخ ارز ما را بر این می‌دارد که مهم‌ترین تکلیف ما به چالش کشیدن اصل تقاضا برای ارز و استفاده از ظرفیت داخل باشد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: نمایشگاهی که امروز افتتاح می‌شود سفره را برای همه کسانی که دل در گرو پیشرفت کشور دارند آماده می‌کند.
وی افزود: سیاست‌های کلی نظام و تاکیدات مقام معظم رهبری در باره توسعه ریلی همواره مورد پیگیری رئیس جمهور نیز هست.
اسلامی با بیان این که وعده اتصال 5 استان به شبکه ریلی محقق شد، گفت: به زودی هم 4 استان اردبیل، کردستان، چهار محال و بختیاری و بخشی از خراسان شمالی از اتصال به خط ریلی بهره‌مند می‌شوند.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این دولت ظرفیت خطوط ریلی 40 درصد افزایش یافت گفت: تا پایان سال 1400 ظرفیت خطوط ریلی 60 درصد افزایش می‌یابد.
وی افزود: سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی در سال 99 دو برابر شده است.
اسلامی بیان کرد: تا سال آینده در مسیرهایی که مراکز تولید بار است و ریل داریم، از سهم 15 درصدی برای ریل در کل کشور استفاده می‌کنیم.
در ادامه این مراسم امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: راه جهاد خودکفایی از سوی وزارت راه و راه‌آهن انتخاب شده است و خدا را شاکریم در این جهاد ما نیز مشارکت داریم.
وی گفت: در همه زمینه‌ها جهاد می‌کنیم. ما به عنوان بخش دفاعی کشور این اطمینان را می‌دهیم این راه را 40 ساله آمده‌ایم و می‌دانیم انتهای این مسیر افق روشنی است و در دهان دشمن خبیث خواهیم زد.
وی افزود: ما نه برای منفعت اقتصادی بلکه برای مشارکت در کنار راه‌آهن و وزارت راه هستیم.
امیر حاتمی اضافه کرد: دشمن 40 سال قبل خواست ما را در محرومیت قرار دهد و جنگ تحمیلی را علیه ما آغاز کردند و امروز هم کماکان ما را تحریم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اما من در وزارت دفاع از کسی نشنیده‌ام که درباره تحریم صحبت کند و تحریم‌ها را به هیچ حساب کرده‌ایم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: ما از تحریم‌ها عبور کرده‌ایم و وقتی قطارهای ما حرکت می‌کند یعنی از تحریم‌ها عبور کرده‌ایم.
وی خطاب به مدیران راه‌آهن و وزارت راه گفت: ما با نهایت قوا در خدمت شما خواهیم بود و در کنار شما در این جهاد حضور داریم.
بنا بر این گزارش در این مراسم تفاهمنامه حمایت از ایجاد و توسعه همکاری‌های مشترک راهبردی توسط مدیرعامل راه‌آهن و معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع به امضا رسید.

تاریخ:
1399/07/20
تعداد بازدید:
2507
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal