استاندار تهران:
اقدامات ریلی در شهرهای حومه ای ستودنی است
استاندار تهران با اشاره به توسعه خطوط ریلی در این استان اعلام کرد: ریل گذاری و اقدامات مقدماتی برای رساندن قطار به شهرهای حومه ای پایتخت قابل تقدیر و ستودنی است.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز گذشته در جلسه شورای ترافیک استان تهران که با حضور فرمانداران و مدیرعامل شرکت راه آهن برگزار شد گفت: اقدامات ریلی به شهرهای اطراف تهران از جمله شهریار، ملارد، پرند و ... قابل قبول بوده است.
به گفته وی، در تلاش هستیم برخی از این اقدامات از جمله زیرگذر تهران - سمنان تا اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح شود.
استاندار تهران تاکید کرد: در کنار اقدامات ریلی باید مطالبات مردم نیز مدنظر بگیرد و با بکار گیری سرمایه گذاران مطالبات به حق مردم نیز پرداخت شود.
به گفته وی، در برخی از طرح ها باید اراضی شخصی تملک و خریداری شود که باید با ورود سرمایه گذاران این اقدام انجام شود.
استاندار تهران با اشاره به لزوم توسعه خطوط حمل و نقل ریلی بر سرعت بخشیدن به احداث قطار حومه ای غرب استان تهران تاکید کرد.
وی تاکید کرد: طرح مطالعات اولیه قطار حومه ای تهران، قدس، شهریار، اندیشه و ملارد جهت اخذ سرمایه گذار ارائه شده است.
بندپی ادامه داد: این طرح شامل 18 کیلومتر خط جدید و 23 کیلومتر خط موجود تا ایستگاه ملکی و در مجموع به طول 41 کیلومتر است که فرمانداری ها و شهرداری های این مسیر آمادگی برای همکاری لازم جهت اجرایی شدن این پروژه را دارند.
وی یادآور شد: احداث و اجرای قطار حومه ای غرب استان تهران مطالبه جدی شهروندان است که اقدامات لازم برای تسریع در اجرای این پروژه و جذب سرمایه گذار پیگیری می شود.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه گفت: اقدامات خوبی در شهرستان های جنوب شرق استان از جمله ورامین و پیشوا و شهرستان های غربی استان از جمله اسلامشهر، قدس، شهریار و ملارد در دست اجرا است.
سعید رسولی تاکید کرد: برای اجرای بهتر و سریع این طرح ها عزم فرمانداران و شهرداران را می طلبد که با اختصاص زمین مناسب این طرح ها اقدام شود.
وی ادامه داد: در شهر تهران پروژه تونل خط آهن تهران_ تبریز را داریم که قبل از شروع مدیریت من 9 کیلومتر تونل از امکانات روشنایی برخوردار نبود و همچنین سیستم کنترل قطار در داخل تونل برقرار نبود که تاکنون 6 کیلومتر این تونل صاحب امکانات روشنایی شده و سیستم کنترل قطار نیز در داخل تونل برقرار شد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در این طرح تمامی تعهدات راه آهن نسبت به تکمیل طرح خط آهن تهران - تبریز انجام شده اما شهرداری تهران قرار بود 180 میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص دهد که هنوز این اعتبار واگذار نشده است.
وی یادآور شد: با توجه به تمامی محدودیت ها راه آهن مصمم است که تمامی تعهداتی که در کلیه طرح ها دارد بدون کم و کاستی انجام دهد.
تاریخ:
1399/10/16
تعداد بازدید:
1869
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
آدرس: تهران،  بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار نلسون ماندلا، ساختمان شهدای راه آهن
تلفن: 55121    نمابر: 55647086    پیام کوتاه: 3000300    کدپستی: 1519630807    پست الکترونیکی: info@rai.ir
 
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Powered by DorsaPortal