از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار

از تا جستجو
گروه مرتب شود با به صورت
تعداد موارد یافت شده : 16    تعداد موارد یافت شده ی امروز: 0
مقدار بار مجاز مسافر در قطارهای بین المللی چقدر می باشد؟ مقدار بار مجاز مسافر در قطارهای بین المللی چقدر می باشد؟
در حد 30 کیلو گرم بار و یک چمدان 50*40*30 می باشد.
چه کسانی می توانند از تخفیف در پرداخت بهای بلیت ، بهره مند شوند؟ چه کسانی می توانند از تخفیف در پرداخت بهای بلیت ، بهره مند شوند؟
برای خانواده معظم شهدا(پدر،مادر،همسر و فرزند شهید) بلیت نیم بها صادر می شود،جانبازان بالای 25 درصد مشمول بلیت نیم بهاء می شوند،کودکان 2 تا 12 سال نیز مشمول این تخفیف می شوند.لازم به ذکر است اطفال زیر 2 سال در صورتی که نخواهید به آنها جا اختصاص پیدا کند نیاز به تهیه بلیت ندارند و رئیس قطار داخل قطار با صدور قبض 10درصد بهای بلیت را به عنوان بیمه از آنها دریافت می کند و در صورت تمایل به اختصاص یک جا برای اطفال زیر 2 سال باید برای آنها یک بلیت نیم بها تهیه شود.
نیم بها بودن بلیت به معنای 50 درصد نمی باشد و مقداری از 50درصد بیشتر محاسبه می گردد.
بهای بلیت برای کودکان زیر 2 سال، چگونه محاسبه می شود؟ بهای بلیت برای کودکان زیر 2 سال، چگونه محاسبه می شود؟
در صورتی که نیاز به تخصیص صندلی برای کودکان زیر 2 سال نباشد نیازی به تهیه بلیت نیست و رئیس قطار در قطار با صدور قبض،10 درصد بهای بلیت را به عنوان هزینه بیمه دریافت می کند اما در صورت تمایل به اختصاص یک صندلی برای اطفال زیر 2 سال، یک بلیت نیم بها برای آنها تهیه نمایید.
بهای بلیت برای کودکان بالای 2 سال چگونه محاسبه می شود ؟ بهای بلیت برای کودکان بالای 2 سال چگونه محاسبه می شود ؟
کودکان بین 2 تا 12 سال مشمول بلیت نیم بها می شوند.نیم بها بودن بلیت به معنای دقیق 50درصدی هزینه نمی باشد چون این نیم بها بودن از پایه بلیت است.
برنامه اقامه نماز در قطارهای مسافری چگونه است؟ برنامه اقامه نماز در قطارهای مسافری چگونه است؟
قطارهایی که ساعت حرکت آنها 15دقیقه بعد از اذان صبح می باشد جهت اقامه نماز، در طول سیر توقف نخواهند داشت.
قطارهایی که ساعت حرکت آنها یک ساعت بعد از اذان ظهر و مغرب می باشد جهت اقامه نماز، در طول سیر توقف نخواهند داشت.
بار قابل حمل توسط مسافر در قطارهای مسافری دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ بار قابل حمل توسط مسافر در قطارهای مسافری دارای چه ویژگی هایی می باشد؟
1- مربوط به مسافرت باشد.
2- به راحتی قابل حمل باشد و بتوان آن را زیر یا روی محل نشستن و یا بالای سر(در واگن هایی که جای قرار دادن بارهای دستی را دارند)قرار داده و موجب مزاحمت سایر مسافرین و صدمه به واگن نگردیده و متناسب با فضای در اختیار وی باشد.
اشیاء گمشده در قطار،کجا نگهداری می شوند و برای دریافت آنها چه باید کرد ؟ اشیاء گمشده در قطار،کجا نگهداری می شوند و برای دریافت آنها چه باید کرد ؟
در صورتی که مسافر در قطار باشد،باید رئیس قطار را از این موضوع مطلع نمایند و در صورتی که از قطار پیاده شد باید رئیس ایستگاه را از مراتب مطلع نمایند.جهت تحویل اشیاء گمشده،مسافرین محترم  تا یک ماه فرصت دارند، به دفتر اشیای گمشده داخل ایستگاه مراجعه نمایند(چنانچه اشیا گمشده فاسد شدنی باشد مشمول مدت یک ماه نخواهد بود).جهت اطلاع از وجود دفتر اشیای گمشده در هر ایستگاه با سامانه صدای مسافر(5149-021) تماس حاصل فرمایید.
آیا می توان در ایستگاهی غیر از ایستگاه مبدأ که بلیت تهیه کرده ایم سوار قطار شویم ؟ آیا می توان در ایستگاهی غیر از ایستگاه مبدأ که بلیت تهیه کرده ایم سوار قطار شویم ؟
 در صورتی که مسافر بلیت همان مبدا و یا مبادی قبل از آن را داشته باشد،در ایستگاههایی که قطار به صورت برنامه ای توقف دارد می تواند سوار قطار شود. ضمنا مسافرین محترم می توانند جهت اطلاع از برنامه حرکت و توقف قطارهای مسافری با سامانه صدای مسافر(5149-021) تماس حاصل فرمایند.
.
آیا قطار تهران آنکارا در حال حاضر سرویس دهی دارد، نحوه تهیه بلیت چگونه است ؟ آیا قطار تهران آنکارا در حال حاضر سرویس دهی دارد، نحوه تهیه بلیت چگونه است ؟
خیر، به دلیل شیوع ویروس کرونا قطار در این مسیر حرکت ندارد. نحوه تهیه بلیت قبل از شیوع ویروس کرونا از طریق مراکز فروش بوده است.
آیا در ایستگاه ها پارکینگ جهت پارک خودرو در نظر گرفته شده است ؟ آیا در ایستگاه ها پارکینگ جهت پارک خودرو در نظر گرفته شده است ؟
در برخی از ایستگاهها، پارکینگ با دریافت هزینه از مسافرین وجود دارد که این موضوع در صورت وجود فضای کافی برای پارک خودرو است اما در برخی دیگر از ایستگاهها این امکان وجود ندارد.برای اطلاع از وجود یا عدم وجود پارکینگ در ایستگاه مورد نظر با سامانه 5149 تماس حاصل فرمایید.
آیا حمل حیوانات اهلی مثل (سگ و گربه و پرنده و...) در داخل کوپه مجاز است؟ آیا حمل حیوانات اهلی مثل (سگ و گربه و پرنده و...) در داخل کوپه مجاز است؟
خیر،مسافرین نمی توانند حیواناتی مانند سگ و گربه را به داخل کوپه وارد نمایند اما قفس کوچک پرندگان حداکثر به ابعاد 40 سانتی متر محتوی پرندگان ریزجثه مانند قناری و طوطی.
آیا حمل بارهایی از قبیل: تفنگ بادی ، شکاری و ... مجاز است؟ آیا حمل بارهایی از قبیل: تفنگ بادی ، شکاری و ... مجاز است؟
تفنگ شکاری دارای مجوز و خالی از فشنگ قابلیت حمل دارد.
روش و مراحل خرید اینترنتی بلیت قطار، در راه آهن چگونه است؟ روش و مراحل خرید اینترنتی بلیت قطار، در راه آهن چگونه است؟
مسافرین محترم می توانند پس از ورود به سایت راه آهن ج.ا.ا و ورود به درگاه رجا،سفیر یا فدک پس از ثبت نام در سایت مربوطه با نام کاربری و رمز عبوری که به ای- میل مسافر ارسال می گردد،وارد شده و مسیر و تاریخ مورد نظر خود را انتخاب و مراحل خرید خود را تکمیل نماید و بلیت خود را خریداری نماید.
روش معمول آگاهی مشتری از شرایط حمل بار خود در راه آهن چگونه است؟ روش معمول آگاهی مشتری از شرایط حمل بار خود در راه آهن چگونه است؟
مسافرین می توانند از طریق سایت راه آهن و مطالعه شرایط حمل بار در سایت و یا تماس با انبار توشه راه آهن  از شرایط حمل بار مطلع شوند.
نحوه ارتباط با بخش اطلاع رسانی خدمات مسافری چگونه است؟ نحوه ارتباط با بخش اطلاع رسانی خدمات مسافری چگونه است؟
نحوه این ارتباط از طریق شماره تلفن 5149-021 (اطلاعات مسافری) می باشد.
جهت تعیین وقت ملاقات با مدیرعامل راه آهن چه باید کرد؟ جهت تعیین وقت ملاقات با مدیرعامل راه آهن چه باید کرد؟
جهت تعییین وقت قبلی با مدیر عامل راه آهن طی تماس با تلفنخانه(55121) شماره تلفن دفتر ایشان را اخذ نمایید و با دفتر ایشان هماهنگ نمایید.
<<   <  1  >   >>  
روابط عمومی
پیوند های مرتبط
فرصت های همکاری
                   اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از میدان آرژانتین، بلوار آفریقا، ساختمان مرکزی راه آهن کدپستی 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal